Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Opis lokalu OPIS
LOKALU

WOLNO

Kochanowskiego 14

Działalność lokalu skupia się głównie wokół organizowania wystaw czasowych (malarstwo, grafika, architektura, fotografia, etc.), warsztatów, eventów, koncertów, jam session, wykładów i prezentacji, projekcji filmowych wewnątrz lokalu jak i plenerowych.

WOLNO

W lokalu odbyły się :

1. Wystawa Prac Justyny Fedec absolwentki wrocławskiej ASP, która ma na swoim koncie wystawy w kraju i za granicą.

2. Prezentacja wycinanki (autorka nazywa tak swoje kolaże) - jednej z prac wchodzącej w skład projektu "Polska bez obrazy" autorstwa Alicji Białej. Alicja Biała jest ilustratorką, grafikiem, artystką wizualną. Ukończyła University College of Design w Danii. Jej ilustracje są regularnie publikowane, w szczególności w Danii, Polsce, Niemczech, Chinach i Australii. Obecnie studiuje w The Royal College of Art w Londynie.

3. Prezentacja nagrodzonych plakatów Anny Szczepańskiej. Anna Szczepańska, artystka, laureatka międzynarodowych konkursów m.in. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

4. Spotkanie promocyjne wchodzącego na rynek Kwartalnika Kulturalnego "Nowy Napis" współorganizowane przez Instytut Literatury. Gośćmi spotkania byli literaci Edward Pasewicz, Anna Adamowicz i Jakub Pszoniak, spotkanie poprowadził Kasper Pfeifer. 

5. Warsztaty Ceramiczne, formowanie, wypalanie i szkliwienia specjalnie opracowanego projektu kafelki ceramicznej. Warsztaty przeprowadzone były przez członków Stowarzyszenia Forum Ceramików z Gliwic.

6. Wystawa fotografii Agaty Ogierman "O spotkaniu z rzeczywistością?. Jak mówi autorka jest to cykl fotografii, który zaczęła realizować, w 2017 roku. Jego tematem jest specyficzna relacja między człowiekiem i otaczającą go rzeczywistością. Trudna do przełknięcia codzienność stała się impulsem do fotografowania.

7. Sofar sounds Katowice - koncert zespołów: Omayu, Chłodno oraz Ad Wedd + Gabriela Skowronek (Lady Gaba).

8. MIASTORANEK i POBUDKI - Realizowane online rozmowy na codzienne tematy związane z szeroko rozumianą kulturą miejską. Projekt w ramach Street Cloud - mikrotelewizji o kulturze miejskiej. Wydawaca: Antyrama, prowadzący: Łukasz Harat.

9. W ramach festiwalu ARS INDEPENDENT:
- dyskusja o kulturalnej infomasie. Podczas wydarzenia skonfrontowane zostały ze sobą perspektywy artysty, kuratora i odbiorcy, szukających odpowiedzi na pytanie o stan kultury w dobie pandemii. 
- komponowanie muzyki do World of Tomorrow. Michał Paduch poprowadził warsztaty online jak komponować i produkować muzykę na przykładzie fragmentów fantastycznej animacji z pogranicza sci-fi pt. World of Tomorrow Dona Hertzfelda.

10. W ramach A FESTIVALU:
- PERFORMANCE - POMIĘDZY - Performance ten jest zapisem myśli i konceptów pojawiających się i wypracowanych podczas rozważań nad istotą przestrzeni liminalnych, różnych teorii hipermodernizmu oraz konceptu nie-miejsca Marca Augé.

11. Śląska premiera: "Rozpływaj się" Anny Cieplak. Mocna, wyrazista i aktualna powieść o Polsce w Unii Europejskiej i osieroconym pokoleniu ? młodych osobach, zmuszonych dorastać bez dorosłych, którzy za chlebem wyjechali na Zachód. Uciążliwie szczera, rozbrajająco zabawna i boleśnie życiowa.

12. Cover awArts 2020: wystawa najlepszych okładek i opraw graficznych nagrodzonych w Cover awArts 2020.

13. WOLNE ZWIĄZKI vol.1 ? Pierwsze spotkanie autorskie z cyklu Wolne Związki: Brzoska (poezja) +Markiewicz (muzyka), (prowadzenie Pszoniak) + konkurs jednego wiersza.

GALERIA

  • WOLNO - Zdjęcie 1
  • WOLNO - Zdjęcie 2
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.