Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

KRZYWA sztuka wina

ul. Krzywa 9

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

wernisaż i spotkanie z artystą: Paweł Menderek - HONEY LAND | ARCHEOLOGIE FIKCYJNYCH OPOWIEŚCI

data: 16 maja 2024

wernisaż i spotkanie z artystą: Paweł Menderek - HONEY LAND | ARCHEOLOGIE FIKCYJNYCH OPOWIEŚCI

Paweł Mendrek jest artystą wizualnym mieszkającym i pracującym w Wiedniu i w Katowicach. Jego prace obejmują różne techniki, takie jak malarstwo, rysunek, fotografia, kolaże. Pokonując granice tych gatunków, redefiniuje swoją artystyczną wizję.
ARCHEOLOGIE FIKCYJNYCH OPOWIEŚCI to wieloelementowe prace poruszające temat utopii i utopijnego myślenia zawieszonego między sferą publiczną a prywatnością w połączeniu z nieco futurystyczną wizją świata. Pokazują relacje między jego elementami na poziomie metaforycznym. Z pozoru piękne i kolorowe wizje są pewną grą znaczeń i symboli, którą artysta prowadzi z nami na "pokuszenie". Życie nowoczesne, czyli obsesyjne przerabianie wszystkiego na nowe, lepsze wersje jest nie do pomyślenia bez utopii. A jednak wraz XX wiekiem coś się w myśleniu utopijnym skończyło.
Nadzieję na lepsze życie wiążemy nie ze zmianą świata, lecz własnego ciała, najbliższego otoczenia i zawartości utkanej przez nas "sieci" znajomości i kontaktów. To nie utopia, lecz ślepa ucieczka!

Wernisaż: 16.05.2024, godz. 19:00
 

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.