OPIS
LOKALU

Luft

ul. Koszalińska 18

Miejsce wydarzeń kulturalnych audiowizualnych, muzycznych oraz wystaw  (m.in. rozgrywek intelektualnych PubQuiz, koncertów, spotkań literackich, pokazów filmowych, wystaw prac artystów, rozgrywek gier planszowych i video). Klubokawiarnia.

W lokalu znajdującym się przy ul. Koszalińskiej 18 powstaje nowa klubokawiarnia zorientowania na integrację lokalnej społeczności oraz promocję niszowych wydarzeń kulturalnych. Luft - bo taką nazwę przyjmie nowy lokal, będzie miejscem, gdzie społeczność Ligoty będzie mogła się spotkać, porozmawiać i wejść w interakcje ze sobą, jak i twórcami sztuki. W naszym nowym miejscu przewidujemy szereg aktywności w postaci warsztatów, wystaw, pokazów filmowych czy spotkań literackich. Ofertę kulturalną adresujemy do wszystkich mieszkańców Ligoty i nie tylko. Będzie to miejsce, gdzie odnajdzie się zarówno zainteresowana kulturą młodzież, jak i seniorzy, szukający ciekawego punktu na mapie Katowic, w którym mogą aktywnie spędzić popołudnie. 

Obecnie jesteśmy w trakcie remontu. Dbamy o to, by aranżacja wnętrza odpowiadała klimatowi otoczenia. Chcemy, by lokal posiadał silną katowicką, ale przede wszystkim ligocką tożsamość. Luft ma być miejscem integracji i wymiany spojrzeń. Stąd też nazwa, odnosząca się do wiatru, lekkości i świeżego powiewu, który chcemy wraz z mieszkańcami Ligoty zaimplementować całym Katowicom. 

Otwarcie planujemy na jesień, ale już wcześniej zaznaczymy swoją obecność w Katowicach. Mam nadzieję, że szybko o nas usłyszycie.

Pomimo, iż lokal jeszcze jest w trakcie przystosowania do nowego przeznaczenia, zaczęliśmy działać z wyprzedzeniem.

5 lipca na Placu Miast Partnerskim, położonym zaraz na przeciw lokalu organizowaliśmy pokaz kina plenerowego dla lokalnych mieszkańców. We współpracy z instytucją kultury miasta Katowice - Katowice Miasto Ogrodów oraz festiwalem Ars Independent przedstawiliśmy tego wieczora przekrojowy set animacji, wyselekcjonowany przez programerów Ars Independent Festival. 

Frekwencja dopisała. Wydarzenie przyciągnęło około 120 osób, głównie z lokalnej społeczności. Wstęp na "Kino na świeżym Lufcie", bo tak nazywał się pokaz, był darmowy, co pozwoliło na partycypację w wydarzeniu niezależnie od statusu. 

W niedalekiej przyszłości planujemy organizację następnych wydarzeń. Można śledzić nasze poczynania na:
https://www.facebook.com/luft.katowice/
https://www.instagram.com/luft.katowice/

GALERIA

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.