OPIS
LOKALU

alternatywny Dom Kultury

Kościuszki 39

Godziny otwarcia:
Lokal jest otwarty codziennie w godzinach od 12 do 18 lub w innych zgodnie z potrzebami organizatorów wydarzeń.

http://www.adkkomitywa.pl/

Cykliczne warsztaty tematyczne, organizacja wernisaży, wystaw - głównie fotograficznych  młodych twórców, dyskusyjny klub filmowy, czytelnia społeczna i spotkania autorskie w ramach klubu książki. Działalność uzupełniająca: kursy i szkolenia z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych - dla seniorów, produkcji obróbki materiałów filmowych i fotograficznych, wykorzystania oprogramowania typu open source, grafiki komputerowej, obróbki cyfrowej obrazu i dźwięku, montażu materiałów wideo oraz tworzenia materiałów graficznych, kompetencji cyfrowych i umiejętności zarządzania systemami danych.

Organizujemy koncerty, wystawy i imprezy muzyczne. Jesteśmy otwarci na ludzi bo ludzie tworzą to miejsce. Komitywa to miejsce spotkań i strefa sąsiedzka, gdzie zapraszamy wszystkich.

Posiadamy bazę edukacyjną. Uczymy wykorzystania nowych mediów we własnych projektach. Oferujemy szkolenia IT oraz uczymy jak korzystać z wolnego oprogramowania. Od września 2018 r. prowadzimy interdyscyplinarny projekt wsparcia dla organizacji pozarządowych - ngorobiatolepiej.

Interesuje nas kino. Możesz przyjść do nas na film, możesz także nauczyć się jak film powstaje. Spotkania z twórcami, rozmowy i projekcje w naszej przestrzeni wyglądają inaczej niż w multipleksach. Tworzymy miejsce przyjazne fotografii, sztukom wizualnym i mappingowi. Współpracujemy z artystami tworząc miejsce kultury.

GALERIA

WIĘCEJ WYDARZEŃ NA FB
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.