OPIS
LOKALU

WOLNO

Kochanowskiego 14

Działalność lokalu skupia się głównie wokół organizowania wystaw czasowych (malarstwo, grafika, architektura, fotografia, etc.), warsztatów, eventów, koncertów, jam session, wykładów i prezentacji, projekcji filmowych wewnątrz lokalu jak i plenerowych.

W lokalu odbyły się :

1. Wystawa Prac Justyny Fedec absolwentki wrocławskiej ASP, która ma na swoim koncie wystawy w kraju i za granicą.

2. Prezentacja wycinanki (autorka nazywa tak swoje kolaże) - jednej z prac wchodzącej w skład projektu "Polska bez obrazy" autorstwa Alicji Białej. Alicja Biała jest ilustratorką, grafikiem, artystką wizualną. Ukończyła University College of Design w Danii. Jej ilustracje są regularnie publikowane, w szczególności w Danii, Polsce, Niemczech, Chinach i Australii. Obecnie studiuje w The Royal College of Art w Londynie.

3. Prezentacja nagrodzonych plakatów Anny Szczepańskiej. Anna Szczepańska, artystka, laureatka międzynarodowych konkursów m.in. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

4. Wystawa wybranych znaków graficznych Macieja Glogusa absolwenta Katowickiej ASP.
Maciej Glogus zajmuje się projektowaniem komunikacji wizualnej. Realizuje również prace z zakresu ilustracji, animacji,szeroko pojętego projektowania graficznego.

5. Spotkanie promocyjne wchodzącego na rynek Kwartalnika Kulturalnego "Nowy Napis" współorganizowane przez Instytut Literatury. Gośćmi spotkania byli literaci Edward Pasewicz, Anna Adamowicz i Jakub Pszoniak, spotkanie poprowadził Kasper Pfeifer. 

6. Warsztaty Ceramiczne, formowanie, wypalanie i szkliwienia specjalnie opracowanego projektu kafelki ceramicznej. Warsztaty przeprowadzone były przez członków Stowarzyszenia Forum Ceramików z Gliwic.

7. Warsztaty konstruowania i zdobienia latawców w ramach akcji One Sky One World.

8. Wystawa fotografii Agaty Ogierman "O spotkaniu z rzeczywistością?. Jak mówi autorka jest to cykl fotografii, który zaczęła realizować, w 2017 roku. Jego tematem jest specyficzna relacja między człowiekiem i otaczającą go rzeczywistością. Trudna do przełknięcia codzienność stała się impulsem do fotografowania.

GALERIA

WIĘCEJ WYDARZEŃ NA FB
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.