SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Klub Jagielloński

Sienkiewicza 36

https://klubjagiellonski.pl/

więcej
o lokalu

"Wenezuela dawniej i dziś: od potęgi naftowej po kryzys"

data: 16 maja 2019

cena: 0 zł

Zapraszamy na spotkanie dotyczące sytuacji w Wenezueli.

Niespełna 50 lat temu Wenezuela była potęgą naftową, a jednocześnie wzorem dla innych krajów Ameryki Łacińskiej, które mogły jej pozazdrościć gospodarki. W większych miastach powstawały nowoczesne budynki, bloki socjalne, a na ulicach pojawiały się drogie samochody. Rządzący w XXI w. Hugo Chávez objął rządy w momencie okresu dynamiki i wysokich cen ropy naftowej. Część Wenezuelczyków uważała go za dobrego prezydenta, gdyż znacznie zwiększył wydatki publiczne na programy socjalne, żywność i energię.

Dlaczego prezydent kraju sam doprowadził do kryzysu? Czemu Wenezuela nie mogła pozostać potęgą w Ameryce Łacińskiej? Jak to się stało, że dziś inflacja Wenezueli wynosi ponad 2 miliony%? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź wspólnie z autorką licznych publikacji dotyczących Ameryki Łacińskiej, dr Justyną Łapaj - Kucharską.

Dr Justyna Łapaj ? Kucharska ? pracownik naukowy Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Asystent w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Autorka licznych publikacji dotyczących Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu oraz polityki zagranicznej Polski. Była wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych UŚ.

Organizatorzy:
Klub Jagielloński oddział Katowice
Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego

Czwartek, 16 maja o godz. 18.00

Wstęp wolny.

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.